Zero długu

Masz długi? Zobacz jak z nich wyjść.

endpoint security
Biznes

Jak zwiększyć cyberbezpieczeństwo w firmie?

Cyberbezpieczeństwo jest obszarem, który ściśle związanych jest z bezpieczeństwem infrastruktury oraz danych. Dotyczy to w szczególności firm, które każdego dnia paść ofiarą ataku. Żeby temu zapobiec, niezbędne jest stosowanie zaawansowanych rozwiązań umożliwiających kompleksową ochronę.

W ostatnich latach miały miejsce różne ataki na infrastrukturę dużych firm, o których było głośno zarówno w mediach, jak i w internecie. Pomimo stosowanych zaawansowanych zabezpieczeń ataki były skuteczne, co skutkowało wyciekiem wrażliwych danych i poważnymi stratami finansowymi. Takie wydarzenia są przykładem, że obszar cyberbezpieczeństwa nieustannie się zmienia, przez co należy mieć na uwadze ciągłą analizę technologii i zagrożeń. Jest to również jasny sygnał, żeby nie poprzestać na dotychczasowych systemach bezpieczeństwa, ponieważ mogą one zawodzić i być nieskuteczne. W szczególności do tyczy systemów, które nie są tak zaawansowane, jak obecne i korzystają m.in. z algorytmu porównywania czarnych list.

Przykładem nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają skuteczną ochroną, są systemy Endpoint Security. Systemy bazują na sztucznej inteligencji, przez co cały czas się rozwijają. Istotną cechą tych systemów jest również możliwość synchronizacji z innymi wykorzystywanymi rozwiązaniami typu SIEM. Nie ma wówczas ryzyka, że nastąpi konflikt pomiędzy działającymi dwoma systemami. Ponadto systemy Endpoint Security posiadają wiele zaawansowanych funkcji tak jak blokowanie ataku w trakcie jego trwania, czy przywrócenie środowiska do stanu sprzed ataku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *