Zero długu

Masz długi? Zobacz jak z nich wyjść.

20 KOMENTARZY

 1. Moja wypowiedź będzie krótka a więc jeżeli chodzi o spiralę zadłużenia to przeważnie ona wynika z błędnej kalkulacji. Rozumiem zaciągnięcie jednego lub dwóch kredytów ale spłacanie kredytu kredytem to jest zasadniczy błąd ponieważ jest drożej ze względu na większą kwotę zwrotu jaka jest doliczana do kredytów przez bank.

  • Wszystkiemu są winne zarobki i ciężko jest udźwignąć kredyt zarabiając 2k miesięcznie. Doliczając jeszcze do tego utrzymanie rodziny to nie ma szans na spłatę zadłużenia w terminie

   • Typowe tłumaczenie bo zarobki swoją drogą ale to jest uzależnione od wielu aspektów i nie koniecznie związanych z pensją. Dochody dochodami trzeba się czasem zastanowić czy branie kredytu do dobre rozwiązaniem i czy nie można tego załatwić w inny sposób jak jest duża ilość kredytów to się konsolidację a nie dobiera następne

    • Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i zimnej kalkulacji w szczególności w okresie zakupowej gorączki. Wtedy jesteśmy bombardowani licznymi informacjami i łatwo się poprostu pogubić jeśli nie ma się jasnego planu.

 2. dobre zarysowanie tematu dla osób, które nie mają pojęcia o windykacji i boją się haseł komornik i widnykacja jak ognia

  • Zgadzam się a co najważniejsze wiele osób nie jest wstanie odróżnić komornika od windykatora. Myślę że dobrym długofalowym rozwiązaniem na przyszłość byłoby wprowadzenie w szkołach ekonomii albo zarządzania budżetem. Przedmiot taki uczyłby nie jak żyć ale jak zarządzać budżetem itd.

 3. Nie do końca się zgadzam z autorem powyższego tekstu ponieważ są owszem windykatorzy z zasadami co sumiennie podchodzą do swoich obowiązków. Lecz znacznie częściej można spotkać się z twardą windykacją.

  • Kobieto ten tekst nie jest o tym i naucz się czytać ze zrozumieniem bo temat dotyczy ogólnej windykacji i zadłużeń…

   • Każdy temat jest dobry żeby dyskutować i nie ma co się odrazu burzyć akurat temat windykacji jest bardzo szeroki. Odnośnie zachowań komorników wystarczy trochę poczytać w internecie lub obejrzeć w telewizji i wszystko jasne

  • Nieprawda, znam paru windykatorów i wszyscy mówią, że lepiej się dogadać bo wtedy prowizja, która wpada do ich kieszeni jest dużo większa. Jak pójdą do sądu to cały ich hajs zgarnie komornik i po zabawie.

 4. Aż mnie zmroziło na samą myśl o windykatorze gdyby do mnie zapukał. Ciężki sposób na życie sobie ktoś wybrał 🙁

  • Ehh te mity na temat windykacji się nie skończą chyba nigdy. Windykator to nie komornik pamiętaj. Tak jak w artykule jest windykacja twarda i miękka i to stosuje windykacja.

 5. No bo swoje długi trzeba spłacać! Najpierw ludzie nie spłacają a potem wielkie zdziwienie, że ich windykator ściga. A kogo ma ścigać? Wystarczyło zapłacić. Jak ktoś nie płaci za coś, z czego skorzystał to jest to dla mnie zwykłe złodziejstwo.

 6. „Same negocjacje z wierzycielem nie zawsze są wystarczające” owszem nie są wystarczające ale uwzględnienie w negocjacjach rozłożenia na raty zadłużenia w czasie jest pierwszym krokiem według wielu osób

 7. Czym różni się spirala długów o pętli kredytowej? chyba że to jest to samo albo czegoś tu nie rozumiem…

 8. Warto tutaj nadmienić że trafienie na czarną listę jest bolesne w szczególności dla biznesu. Bo wtedy dana firma traci swoją wiarygodność i nie dosyć że nie ma kasy i jest na minusie to jeszcze idzie w świat opinia że ta firma ma takie problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *