Zero długu

Masz długi? Zobacz jak z nich wyjść.

promocja w Spotify
Biznes Kariera

Na czym polega Spotify for Artists?

Spotify to Szwedzki serwis z muzyką online, który w swoich zasobach posiada miliony utworów z całego świata. Dzięki temu jest on jedną z najpopularniejszych platform, która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród artystów, jak i fanów muzyki. Jednak z myślą o potrzebach świata muzyki serwis postanowił udostępnić nowe narzędzie, jakim jest Spotify for Artist.

Bycie artystą oprócz tworzenia muzyki wymaga odpowiedniego zarządzania. Dotyczy to nie tylko organizacji koncertów i tras, lecz również planowania strategii publikacji w serwisach muzycznych. Właśnie z tą myślą działa Spotify for Artist, który pozwala skupić artystów menadżerów i dystrybutorów w jednym miejscu.

Zarządzanie profilem prostsze niż dotychczas

Spotify for Artist niesie za sobą ogromne możliwości. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj analiza danych, na podstawie której możemy przeanalizować zebrane informacje dotyczące opublikowanych utworów oraz sprawdzić, jaki efekty przyniosła promocja w Spotify. Jest to istotna kwestia szczególnie dzisiaj, ponieważ w ostatnim czasie znacznie zwiększyła się aktywność użytkowników w sieci. Sprawiło to, że wielu artystów postanowił zintensyfikować swoje działania, które miały umożliwić skuteczne zarabianie na muzyce online.

Jak zacząć przygodę ze Spotify for Artist?

Jeśli jesteśmy twórcą lub menadżerem, to powinniśmy otrzymać z serwisu zaproszenie do Spotify for Artist. Po zaakceptowaniu go w ciągu 21 dni uzyskujemy dostęp do narzędzia i uzyskujemy rolę Administratora naszego profilu. Dlatego warto na bieżąco sprawdzać korespondencję, żeby nie przegapić nowych możliwości, jakie są w zasięgu naszej ręki, ponieważ oprócz analizy danych Spotify for Artist pozwala na proponowanie utworów do playlist oraz komunikację z fanami. Ma to znaczący wpływ na budowanie naszego wizerunku oraz powiększanie grona odbiorców naszej twórczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *