Istnieją różne formy pakowania rzeczy – zwłaszcza wędlin, warzyw czy owoców. Niemniej jednak coraz częściej zwracamy na to uwagę. Liczymy bowiem na to, że po ich rozpakowaniu otrzymamy pełnowartościowy produkt, a nie psującą się rzecz.
Co daje próżniowe pakowanie produktów?
Foliowanie produktów w warunkach próżniowych znacznie podnosi ich jakość. Widać to zwłaszcza przy produktach spożywczych takich jak np. mięso, owoce, warzywa, gotowe zupy. Okazuje się bowiem, że gotowy produkt może być przechowywany w takim opakowaniu nawet przez ok. 14 dni. Z kolei pieczywo czy owoce jeszcze przez wiele, wiele, naprawdę wiele miesięcy nie stracą swojego smaku i właściwości odżywczych. Zafoliowane i przechowywane w lodówce mięso nie straci świeżości przez ponad miesiąc.
Jakie rzeczy można pakować hermetycznie?
Teoretycznie wszystko! W praktyce najczęściej w ten sposób pakuje się wyroby farmaceutyczne, kosmetyki i produkty spożywcze – mięso, owoce, warzywa, pieczywo czy gotowe dania.
Urządzenie do hermetycznego pakowania – kiedy się sprawdzi?
W zasadzie w większości sektorów przemysłu foliowanie produktów ma sens. Branża spożywcza, kosmetyczna czy wędliniarska korzysta z tego na co dzień. Oczywiście urządzenie do hermetycznego pakowania nie jest potrzebne zwykłemu Kowalskiemu, który chce próżniowo zapakować kanapkę do pracy, ale już w cateringu kanapkowych sprawdzi się jak najbardziej. Flowpacki i foliarki są bowiem przystosowane do pakowania w sposób ciągły, większej ilości rzeczy.