Zero długu

Masz długi? Zobacz jak z nich wyjść.

rozwod_za_porozumieniem_stron
Uncategorized

Dlaczego warto wybrać rozwód za porozumieniem stron?

Rozwód to ciężkie i często bardzo traumatyczne przeżycie, szczególnie jeśli winę za trwały rozpad małżeństwa ponosi jedna ze stron. W takiej sytuacji sprawy sądowe mogą ciągnąć się miesiącami, a efekt końcowy jest trudny do przewidzenia. Dlaczego warto przemyśleć kwestię zgodnego rozwodu za porozumieniem małżonków? To zagadnienie poruszyliśmy w naszym dzisiejszym artykule.

 

Rozwód już na pierwszej rozprawie

Jeśli obojgu małżonkom zależy na szybkim i sprawnym uzyskaniu rozwodu, najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie jego warunków jeszcze przed pierwszą rozprawą. Jeśli sąd uzna, że nie ma szans na kontynuację małżeństwa, a obie strony są zgodne co do tego faktu, z dużą pewnością orzeknie rozwód za porozumieniem stron już podczas pierwszej wizyty na sali rozpraw. Taki przebieg sprawy jest niezwykle wygodny i korzystny dla obu byłych małżonków, którzy chcą szybko rozpocząć nowe życie. Pozwala również zaoszczędzić znaczną ilość czasu, nerwów i środków finansowych.

 

Sprawiedliwy podział majątku

Jedną z najtrudniejszych kwestii do ustalenia w trakcie rozwodu jest oczywiście uczciwy podział majątku. Aspekt ten powoduje często szereg kłótni i nieporozumień wśród byłych małżonków, co skutecznie opóźnia ostateczne orzeczenie sądu. Rozwód za porozumieniem stron zakłada z kolei wypracowanie sprawiedliwego dla obu stron kompromisu co do zgromadzonej masy majątkowej, dzięki czemu cały proces przebiega sprawnie i bez zbędnych nieporozumień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *