Zero długu

Masz długi? Zobacz jak z nich wyjść.

rozwód za porozumieniem stron adwokat
Prawo

Czy przy rozwodzie za porozumieniem stron jest potrzebny adwokat?

Choć rozpad małżeństwa zawsze wiąże się z nieprzyjemnymi przeżyciami, rozwód wcale nie musi przebiegać w napiętej atmosferze. Jeśli małżonkowie są ze sobą zgodni, mogą przeprowadzić wszystko w sposób bezkonfliktowy.

Wszystko to umożliwia rozwód za porozumieniem stron. W jego trakcie obie strony nie wystawiają żadnych żądań – wręcz przeciwnie, zgadzają się na wspólnie uzgodnione warunki, dzięki czemu cały proces może zostać sfinalizowany w bardzo krótkim czasie.

Warto więc w tym miejscu zadać pytanie, czy w takiej sytuacji adwokat jest w ogóle potrzebny? Jak się okazuje, jak najbardziej! Między innymi po to, aby przygotować i sfinalizować niezbędne formalności. Należy pamiętać, że nawet rozwód za porozumieniem stron związany jest z koniecznością złożenia niezbędnych dokumentów, a także spełnianie niezbędnych warunków, wynikających z obowiązujących przepisów prawa.

Pomoc adwokata pozwoli więc uniknąć pomyłek i niedopatrzeń, które mogłyby doprowadzić do wydłużenia sprawy rozwodowej. Dzięki niemu obie strony mogą również zapoznać się ze swoimi prawami, a także uzyskać potrzebne informacje na temat dostępnych możliwości. Jak więc widać, bez pomocy adwokata nie może się obejść. Oczywiście za każdym razem warto pokusić się o wybór cenionego, sprawdzonego specjalisty, który może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. W ten sposób obie strony zyskują pewność, że wszystko przebiegnie w sposób sprawny i bezproblemowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *