Zero długu

Masz długi? Zobacz jak z nich wyjść.

ramki pod tablice rejestracyjne
Biznes

Reklamy w nietypowych miejscach

W dzisiejszych czasach niemal każda powierzchnia w przestrzeni fizycznej i wirtualnej zostaje zagospodarowana na reklamę. Reklamy digitalowe cechują się dużą możliwością wycelowania w odbiorców zainteresowanych reklamą. Gorzej jest z reklamami w „realu” – banery, bilbordy, ulotki itp. giną w gąszczu podobnych do siebie grafik. Krzykliwe kolory i dobry tekst nie gwarantują już przyciągnięcia uwagi. W związku z tym coraz większy nacisk kładzie się na umieszczenie reklam fizycznych w nietypowych miejscach. Daje to pewność zauważenia ich przez odbiorcę. Poniżej prezentujemy najciekawsze pomysły na umieszczenie reklamy zewnętrznej tak, aby została ona zauważona przez odbiorcę.

Ramki pod rejestracyjne

Reklamy na tablicach rejestracyjnych trafiają do szerokiego grona odbiorców i utrzymuje się przez długi czas. Ich kolejną zaletą jest wyłączność kontaktu: podczas odbioru komunikatu, odbiorca nie jest rozproszony przez inne reklamy. Kolejną zaletą tego typu reklam jest to, że są one niedrogie w utworzeniu – nawet indywidualny przedsiębiorca dysponujący skromnym budżetem jest w stanie je wyprodukować. Wystarczy zamówić ramki pod tablice rejestracyjne i umieścić tam logotyp lub tekst reklamowy. Salony napraw samochodowych lub dealerzy samochodowi za opłatą zakładają takie tablice z reklamami swoim klientom.

Toalety w restauracjach

Reklama w na drzwiach lub ścianach toalety w restauracji, kinie lub innym miejscu publicznym jest ciekawym sposobem dotarcia do potencjalnych klientów. Zaletą takiej reklamy jest to, że nie da się jej uniknąć – znajduje się ona w miejscu, które jest często odwiedzane oraz jest umieszczona na wysokości wzroku. Doświadczeni graficy potrafią też tak dostosować reklamę, aby jak najlepiej wykorzystywała ona otoczenie łazienki (np. kafelki, umiejscowienie w konkretnym miejscu).

Komunikacja miejska

Jeśli Twój biznes jest prowadzony w aglomeracji miejskiej, to warto pomyśleć o reklamie w komunikacji miejskiej. W autobusach, tramwajach i innych środkach transportu miejskiego codzienne przewija się kilka tysięcy osób. Miejsca na reklamy są umieszczone w miejscach, gdzie pada wzrok większości pasażerów. Mimo że coraz więcej osób podczas podróży spędza czas na telefonach, to i tak większość z nich chociaż raz rzuci okiem na reklamę podczas podróży – szczególnie długiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *