Zero długu

Masz długi? Zobacz jak z nich wyjść.

pisanie pracy magisterskiej cena
Kariera

Jakie zawody wymagają dyplomu z konkretnego kierunku?

Każdy, kto ukończył studia, wie jak ciężkie jest pisanie pracy magisterskiej. Cena takiego poświęcenia to dyplom zwieńczający ciężkie 5 lat na uczelni. Czy jednak ukończenie studiów magisterskich zapewni nam pracę w wymarzonym zawodzie? W dzisiejszych czasach już nie jest to takie oczywiste. Wciąż istnieją jednak zawody, które wymagają obronienia się na konkretnym kierunkach. Poniżej przedstawiamy parę z nich.

Farmaceuta

Jak wygląda zawód farmaceuty? Większości osobom wydaje się, że po studiach farmaceutycznych można pracować jedynie w aptece, a wcale tak nie jest. Co prawda, aby tam pracować potrzebne są uprawnienia, które może uzyskać tylko i wyłącznie adept farmacji. Jednakże coraz więcej osób po tych studiach z różnych względów decyduje się na pracę w innym miejscu. Farmaceuta z dyplomem może na przykład nadzorować badania kliniczne (zarówno w państwowych placówkach, jak i w prywatnych), które są coraz częstsze. Najlepsi absolwenci mogą też liczyć na pracę przy projektowaniu nowych leków – jest to ekscytujące, ale też i trudne zadanie, które często wiąże się z wyjazdem z Polski.

Prawnik

Aby zostać prawnikiem, a potem odbyć aplikację (notarialną, komorniczą, sędziowską, radcowską lub adwokacką) niezbędne jest ukończenie pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich z prawa. Kierunek ten od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co sprawia, że konkurencja na rynku pracy jest dość duża. Jednak, aby zajmować się zagadnieniami prawniczymi, niezbędne jest wyznaczonych ukończenie studiów.

Architektura i budownictwo

Tylko absolwenci studiów architektonicznych lub budowniczych, mają możliwość nabycia uprawnień do tworzenia projektów. Studia inżynierskie z tych kierunków są jedynie pierwszym etapem, po których nie można jeszcze nabyć wszystkich uprawnień – zdobywa się je dopiero po ukończenia studiów drugiego stopnia i odbyciu obowiązkowych praktyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *